top of page

AUREUM BRUT NATURE GRAN RESERVA

Slovo Aureum  má v latině  tři různé významy. První se týká zlaté barvy. Druhý pochází z Aura, což znamená duše, a poslední souvisí se světem Aureo, číslem, které bylo vždy spojeno se snahou o dokonalostí. Vědci, matematici, architekti jako Gaudí, jej používali k dosažení velkoleposti svých děl. Toto číslo Aureo bylo vždy zastoupeno ve formě spirály, a proto bylo zdrojem inspirace pro vznik její etikety. Tato cava je vyjádřením tří významů obsažených v jejím názvu: zlaté barvy, dokonalosti v jejích nuancích a duše lidí, kteří přispěli k jejímu zpracování.

Najděte dokonalost

MM_AUREUM_01.jpg

Barva: Světle žlutá s dokonalými jemnými bublinkami. Pěna je plná a perzistentní.

Buket: Jasné tóny sušených meruněk, zralého ovoce (broskev a grapefruitu), briošky a vanilky.

Chuť: Svěží, s krémovou přítomností na patře, velmi příjemná a perzistentní. Chuť je nekonečná, užijte si to.

Zpracování
Výběrem nejlepší vinné révy, kdy jsou hrozny sbírány ručně a každá odrůda zvlášť a až po první fermentaci jsou smíchány. Následuje šetrné lisování a výběr prvního moštu. Chardonnay fermentuje ve francouzských sudech a odrůdová vína procházejí Battonage po dobu 6 měsíců. Následuje míchání odrůd hroznů pro získání nejlepšího vína pro druhé kvašení v láhvi.

Gastronomie a doporučení

Je to cava, kterou lze otevřít od aperitivu po dezert, od předkrmů na bázi foie po dezert na bázi čokolády a ořechů, aniž bychom zapomněli, jak dobře se kombinuje se škeblemi, raky, chobotnicemi, krevetami a smaženými chobotnicemi, pokrmy tučnými a silnými, iberskými uzeninami, sýry, rýže a ryby. Jemná přítomnost karbonu ji osvěžuje a je ideálním doplňkem pro odlehčení trávení.
 

Typ: Brut Nature
Odrůdy révy: Xarel·lo, Chardonnay, Pinot noir, Parellada
Alkohol: 12º (% obj.) Celková kyselost (t.a.): 6,3-6,9 g/l
Cukr: <2 g/l
Zrání: Od 48 do 72 měsíců 

bottom of page